ogród dla ciebie

dom i ogród

Pan Jeleń

8 Komentarzy

Kto mi powie że ten pan na zdjęciu powyżej nie jest przystojny? Ja myślę że bardzo. Jelenie to jedne z najpiękniejszych zwierząt leśnych, przynajmniej ja tak myślę. Taki dumny i groźny, myśli że jest królem lasu… i chyba jest. Z tą koroną na głowie która go wyróżnia z pośród innych zwierząt leśnych prezentuje się bardzo szlachetnie. Odwiedzając północne części Kanady udało nam się natknąć na to cudne zwierze. Naszczęście nie oko w oko, bo to byłoby trochę przejmujące, ale z daleka lubimy z rodzinką popatrzeć. Zazwyczaj jesteśmy wtedy w samochodzie, przystajemy i zamieramy, robi się cisza. Nawet mój syn który zawsze coś mówi, w tym momencie milczy, wszyscy milczymy bo taki widok nie zdarza się nam na codzień. Patrzymy długo, jeleń też patrzy na nas czujnym wzrokiem, aż mu się znudzi i odchodzi do swoich.  Dobrze że są jeszcze takie miejsca na świecie gdzie można ujrzeć to zwierzę, gdzie przemysł jeszcze nie dotarł i nie wyciął wszystkich drzew, ale na jak długo? Dobrze że są ludzie i organizacje które o takie miejsca walczą, ale czy to wystarczy? Mam nadzieję że wielu z nas nie jest obojętnym na ten problem, i że nasze dzieci i następne pokolenia nie będą okradzione z takich widoków.  Ale głowa do góry wszystko w naszych rękach!

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Autor: aneta

Nature is painting for us, day after day, pictures of infinite beauty, if only we have the eyes to see it. J. Ruskin

8 thoughts on “Pan Jeleń

  1. To majestatyczne zwierzę. W górach nieuświadomieni turyści czasem biorą jesienne rykowiska jeleni za ryki niedźwiedzi. To świadczy o tym, jak przejmujący jest głos jelenia, jakim strachem może napawać. Miłego weekendu!

  2. Dziękuję za komentarz i rownież życzę miłego weekendu.

    • Zazdroszczę wam tych wędrówek po kanadyjskich ostępach. Mało brakowało, a tez bym się tam wybrała, planowaliśmy wyprawę do Denali, ale nie starczyło pieniędzy i czasu. PS. Czy w Kanadzie jest dużo komarów?

  3. Niestety tak, latem wieczorami trudno się od nich odgonić, więc trzeba sobie pomóc spryskiwaczami itp. Gdzieś wyczytałam że pomaga zjedzenie witaminy B wtedy ciało ma zapach którego nie lubią, muszę to wypróbować w tym roku. Pozdrawiam

  4. Jeleń dostojny i przystojny, ale łanie też są piękne. 😉

    Też bardzo lubię obserwować wapiti – jest ich dużo na amerykańskim Zachodzie (a najwięcej w Yellowstone).

  5. chciałabym sfotografować jelenie:))

  6. Świetne zdjęcie! Zawsze marzyłam o oglądaniu na żywo rykowiska.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s