ogród dla ciebie

dom i ogród

Narcyzy

2 Komentarze

20170429_185617

Narcyz -to kwiat symbolizujący miłość człowieka do samego siebie. Często zastanawiałam się jakie połączenie ma kwiat narcyz z określeniem cech ludzkich jako narcystycznych. Kobiety często określają niektórych mężczyzn że są ”narcyzami”. Ogólnie jest wiadomo że cechy charakteru Narcyza nie są widziane przez innych jako pozytywne, wiec nie są mile przyjmowane. Kobiety ustrzegają się związków z mężczyznami Narcyzami.  Dowiedziałam się że ‘Mit o Narcyzie” sięga czasów greckiej mitologii. Narcyz był młodym i bardzo przystojnym mężczyzną, uwielbianym przez nimfy. Niestety Narcyz nie potrafił odwzajemnić do nich miłości. Choć często przebywał w ich otoczeniu nie zwracał na nie uwagi. Jego pasją były łowy, na nich głównie spędzał czas. Pewnego dnia Narcyz ujrzał swoje odbicie w wodzie, jego wygląd go zadziwił. Nie wiedział że jest tak piękny. Zachwyt swoją urodą przerodził się w uczucie. Niestety namiętność nad własną osoba doprowadziła do śmierci Narcyza. W miejscu w którym został pochowany wyrósł kwiat który od tego czasu nazywany jest Narcyzem. Ze strony regiodom.pl dowiedziałam się kilka ciekawostek o Narcyzach, jedna z nich jest to że bardzo lubią samotność. Jako  kwiaty cięte źle tolerują sąsiedztwo innych kwiatów. To dlatego, że stojąc w wodzie, wydzielają trujące dla innych kwiatów substancje. Lepki sok powoduje, że inne kwiaty szybciej więdną. Jeżeli jednak chcemy, aby stały w wazonie z innymi kwiatami, narcyzy powinniśmy wstawić do wazonu dzień wcześniej. Wtedy będą miały czas na to, żeby do wody ulotnić trujące substancje. Potem, już po „oczyszczeniu”, a więc nazajutrz, nie będą szkodziły innym kwiatom. Warto wiedzieć, że każdy żonkil jest narcyzem, ale nie każdy narcyz jest żonkilem .

Powyżej to śliczne zdjęcie  Narcyzów zrobiłam w historycznej miejscowości o nazwie Niagara on the Lake przy hotelu Pillar and Post.

 

 

 

Reklamy

Autor: aneta

Nature is painting for us, day after day, pictures of infinite beauty, if only we have the eyes to see it. J. Ruskin

2 thoughts on “Narcyzy

  1. Piękne Twoje narcyzy zachwyciłam się. Pozdrawiam serdecznie 🙂 Czekam na jesien w Twoim wydaniu !

  2. Serdecznie dziękuje za odwiedziny i miłe słowa. Udało mi sie jednego wiosennego dnia, fotografowac je w tak pieknym otoczeniu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s